Клуб та вплив «Міста і річки»
Діяльність нашого медіа не обмежується лише журналістськими матеріалами. Медіа має відображати глибші процеси, що відбуваються в місті, допомагати громаді осмислювати зміни. Медіа має бути майданчиком для дискусій та запускати соціальні ініціативи. Підтримувати свою аудиторію та гуртувати її навколо ідеї розвитку міста. Чим ми і стараємось займатись. І про цю діяльність більше розкажемо у цьому розділі.
Клуб «Міста і річки»
Клуб ми створили наприкінці березня. Його мета – окрім створення спільноти підписників медіа – гуртувати людей навколо розвитку міста, соціальних, благодійних та освітніх проєктів.
Людина, яка оформлює щомісячну підписку на медіа, доєднуться до закритого чату з редакцією, де може пропонувати свої ідеї для втілення або приєднуватись до тих, що придумують інші учасники.
Що ще отримують учасники Клубу?
- Можливість публікуватись на сторінках видання (ми пропонуємо різні формати: експертні колонки, розбори, розширені новини), головне – щоб запропонована тема відповідала нашим редакційним правилам та контентній стратегії.
- Підтримувати одне одного. Завдяки спілкуванню та нетворкінгу учасники долучаються до проєктів інших підписників. Починають відвідувати творчі зустрічі, крамниці тощо.
- Коло однодумців, які хочуть жити у Дніпрі та докладати зусиль до його розвитку.
До речі, оформити підписку можна за посиланням.
Що вже вдалось зробити завдяки Клубу?
Учасники Клубу хотіли підтримати Ботсад у Дніпрі з цією ідеєю звернулись до команди медіа у закритому чату. Ця ідея переросла у масштабну толоку: на прибирання зібралось понад 50 людей – це наймасовіша толока у Ботсаду за весь час його роботи у Дніпрі. Наступна толока планується на червень.
Фото: «Бур Дніпро». Володимир Прокуратов Олександра Скляр, Марія Мошик.
Учасники Клубу – підтримують дітей, які позбавлені батьківського піклування. Завдяки діяльності благодійного фонду «Мама+Я» відвідують лікарні, де проводять час з дітьми, купують їм одяг тощо.
Нещодавно психологиня з Клубу «Міста і річки» запропонувала свої послуги дівчині, яка опинилась у скрутному становищі. Та погодилась на участь у безкоштовних сесіях задля покращення свого психологічного стану та рівня життя.
Презентація книги учасника Клубу, евакуаційника «Схід СОС» Романа Мацевка. Над «Тінями минулого» автор працював пʼять років. У книзі описані події Другої Світової війни, але теми автором піднімаються сучасні. Цей твір – протест Романа Мацевка проти дій країни-агресорки. Наша редакція організувала відкриту презентацію книгу для того, аби підтримати Романа.
Презентація книги. Фото: Марія Краснікова
Перша розмова-дискусія у Дніпрі
Фото: Марія Краснікова
Того ж дня, коли пройшла відкрита презентація книги Романа Мацевка, відбулась перша у місті розмова-дискусія про єдність. На неї у Музеї сучасної російсько-української війни зібралось понад 40 людей. Серед них – військові, ветерани, журналісти, волонтери, активісти та просто містяни, які хочуть налагоджувати місточки взаєморозуміння між різними людьми.
Разом із запрошеними спікерами говорили про розрив між ветеранами та цивільними, активність людей та згуртованість, виховання молоді під час повномасштабної війни. У залі лунали подекуди гострі питання, які потребували додаткової рефлексії. Головне – кожен з присутніх в залі міг висловитись або поставити власне питання.
Цим заходом, як зазначила спікерка дискусії, вдалось зірвати пластир з рани. Зменшити рівень напруги у суспільстві та віддаленість людей з різних кіл між собою.
Фото: Марія Краснікова
Про наш захід написали кілька медіа: публікація один, відеосюжет два, публікація три.
Благодійні листівки з Dniprocards
Фото: Максим Іванченко
Навесні команда «Міста і річки» разом з міським проєктом Dniprocards запустила благодійний проєкт: продаж листівок з унікальними міськими скетчами.
Усього у серії – 24 унікальні листівки. На них – впізнавані локації Дніпра: будинки, крамниці, переправи, – в авторському баченні та авторській техніці студентів та викладачів Українського державного університету науки і технологій.
Одна листівка = донат 65 гривень на картку дніпровської волонтерки Хельги Логуш, яка допомагає військовим.
До речі, окрім замовлення через інстаграм-сторінку медіа, придбати листівки можна у просторі «Десь тут», книгарні-кавʼярні «Ніша» та крамниці «Коза-Дереза». Більше деталей про придбання є тут.
Фото: Максим Іванченко
На сьогодні ми працюємо над запуском освітньої майстерні, плануємо створити юридичну гру разом з адвокатами міста, долучитись до підтримки бійців, що потребують реабілітації тощо. Бо ми хочемо жити у проактивному україномовному Дніпрі, де люди підтримують одне одного. А щоб наше бажання здійснилось, потрібно самим бути частинкою такого суспільства.
Тим більше, що зараз медіа – це не тільки про тексти, а ще й про спільноту, активізм та зміни.